ورود / عضویت
021-22004925
تعیین وقت مشاوره
مرکز مشاوره مکث
تعیین وقت مشاوره

روانشناس کودک و نوجوان

روانشناس کودک و نوجوان

دکتر عیسایی روانشناس کودک در تهران معتقد است که شاید این سوال برای خیلی از ما مطرح شده باشد که دکتر روانشناس کودک چه تفاوتی با سایر روانشناسان دارد و یا اصلاً چرا کودکان نیاز به روانشناس کودک دارند.

این که یک کودک بدون تحمل رنج زندگی و در دوران کودکی نیاز به مراجعه به روانشناسان کودک داشته باشد شاید برای خیلی از خانواده ها و والدین عجیب باشد. اما سوالی که اینجا مطرح میشود این است که مگر کودکانمان را به متخصص کودکان نمیبریم و یا وقتی دل درد و سردرد مدام دارند به متخصص کودکانی که تجربه کافی داشته باشد مراجعه نمیکنیم.

/// شماره های تماس ///

در این صورت اگر کودکمان نیز در هر زمینه ایی رفتاری داشته باشد که والدین به شخصه با آن رفتار نتوانند ارتباط مؤثری برقرار کنند و یا رفتاری که خود کودک و اطرافیانش را مورد آزار قرار بدهد میتوان به دکتر روانشناس کودک مراجعه کرد.

از نظر دکتر عیسایی روانشناس کودک در واقع مراجعه به دکتر روانشناس کودک تنها به دلیل مشکلات اخلاقی و رفع و رجوع آن نیست، بلکه سوالات مادران راجع به نحوه تربیت فرزندشان، چگونگی رشد اخلاقی کودکشان و یا در هر زمینه ایی که والدین در آن احساس ضعف و یا قدرت کنند و یا نیاز به آگاهی در مورد نحوه بهتر تربیت کردن فرزندانشان داشته باشند میتوانند به دکتر روانشناس کودک مراجعه کنند.

تفاوت روانشناس کودک با سایر روانشناسان

در واقع طی کردن دوره دانشگاهی روانشناسی، روانشناسی عمومی و یا روانشناسی بالینی پس از گذراندن دوره دکتری، متخصصان روانشناس باید تخصص و گرایش خود را معلوم و دنبال کنند. همانطور که پزشکان عمومی برای دوره تخصص خود باید گرایش خاصی را دنبال کنند، دکتر های روانشناس هم باید گرایش خودشان را از قبیل: کودک، مشاوره فردی، ازدواج و یا اختلالات و درمان آنها، البته با رویکرد مشخص خودشان به اتمام برسانند.

دکتر عیسایی روانشناس کودک

روان انسان چگونه به این همه تخصص برای درمان نیاز دارد؟

نکته در همینجاست که روان انسان به دلیل پیچیدگی خاص خود و این که هر فردی به شخصه با رفتاری و خلقی متفاوت می تواند درمانی مشخص که بر روی او اثر بیش تری دارد را دنبال کنند.

افرادی که به دنبال رشد و درمان و بهبود حال خود هستند ممکن است، چندین بار دکتر روانشناس خود را تغییر دهند و به روانشناسان گوناگونی مراجعه کنند تا جایی که پیش یکی از روانشناسانی که انتخاب میکنند احساس خوبی را که می خواهند تجربه و دنبال کنند.

در واقع تفاوت در رفتار و خلق افراد و پیچیدگی روان انسان باعث میشود گرایش های مختلف روانشناسی در درمان آنها اثر گذار باشد. البته در مورد کودکان، کمی از پیچیدگی درمان و نحوه عملکرد آن کاسته میشود. به این دلیل که کودکان هنوز به مرحله پنهان کاری، مقاومت در درمان و غیر شفاف بودن نرسیده اند. به همین دلیل کودکان را میتوان با شناخت اولیه و بررسی نوع اختلال و یا مشکل خلقی، با طی کردن مراحلی مانند بازی درمانی و یا درمان های شناختی مانند cbt و یا رفتار درمانگری به درمان و بهبود نزدیک کنند.

از نظر دکتر عیسایی روانشناس کودک ؛ کودکان به دلیل آنکه در رفتار خود صداقت دارند و ناخودآگاهشان هنوز به مرحله سایه سیاه و سرکوب احساسات نرسیده، بنابراین تنها با تغییر در رفتارشان و نحوه عملکردشان میتوانند تجربه بهتری در ادامه زندگی داشته باشند.

البته وجود اختلالات شخصیتی، ریشه های اضطراب و وسواس در کودکان و بررسی آنها بسیار مهم است.

این که کودکی دچار وسواس است، برای کنترل وسواس او بسیار مهم است که روانشناس کودک به ریشه این وسواس که سر منشاء آن اضطراب است، بپردازد. تنها به تغییر رفتار اکتفا نکند و دلیل این اضطراب را جویا شود، آیا کودک در خانه و یا خارج از خانه دچار اضطراب است و دلیل آن و بررسی های آن به وسیله دکتر روانشناس کودک بسیار مهم است.

همدلی روانشناس با مراجعه کننده

در واقع روانشناسان به جز گذراندن مرحله درمان باید به نوعی همدلی با مراجع خود، چه کودک و چه بزرگسال را احساس کنند و در کنار مراحل درمان پیگیری امور محیطی فرد و نکته بینی روانشناس بسیار مهم است. زیرا درمان های روانشناسی به هیچ عنوان مانند سایر درمان ها مکانیکی و با طی دوره درمان به اتمام نمیرسد. در واقع درمانگر با روان مراجع در ارتباط است و این ارتباط هر چقدر صمیمی تر و همدلانه تر باشد مراحل بهبود و درمان را بهتر طی میکند و اثر گذار تر خواهد بود.

دسترسی راحت به مرکز مشاوره روانشناسی مکث برای ساکنین تهران

1. مترو

با توجه به اینکه مرکز مکث جنب مترو قلهک می باشد مراجعین می توانند از این وسیله با توجه به ترافیک تهران استفاده کنند.

2. تاکسی

با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده شریعتی شما می توانید با این گونه وسایل به مرکز مکث مراجعه کنید.

3. پارکینگ

افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مکث را دارند 2 گزینه را پیش رو دارند؛ استفاده از سینمای فرهنگ و یا پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان می باشد.

مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با سازمانها

  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بیمه سامان
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک تجارت
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک سپه
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صادرات
  • مرکز مشاوره مکث طرف قرار داد با بانک صنعت و معدن

نویسنده: مرکز مشاوره مکث

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
(18 رای)
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

امتیاز دهی به مطلب: روانشناس کودک و نوجوان

خیلی بدبدمتوسطخوبعالی