22006198 021

درمان فوت فتیش چگونه است؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(2 رای)
درمان فوت فتیش چگونه است؟

فوت فتیش که به فتیشیسم نیز معروف می باشد یکی دیگر از انحرافات جنسی می باشد. افرادی که به اختلال فوت فتیش مبتلا هستند با تصور کردن، دیدن، لیسیدن و لمس کردن پاها و یا هرچیزی که به پا مربوط می شود مثل کفش و یا جوراب به اوج لذت جنسی خود می رسند و به ارگاسم می رسند. این دسته افراد که به این بیماری مبتلا هستند به راحتی نمی توانند با دیگران رابطه جنسی برقرار کنند و یا برقراری رابطه جنسی برای برخی از آنها مقدور نمی باشد.

فتیشیسم تحت عنوان شیء پرستی و یا شیء یاوری وجود دارد که در آن فرد مبتلا به این بیماری به علاقه افراطی شیء می پردازد و از آن لذت می برد.

افرادی که به اختلال فوت فتیش مبتلا هستند به کفش، پا، مچ و ساق پا علاقه دارند البته خوب است بدانید که این علایق از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد بعضی از افراد هستند که فقط با دیدن پاها لذت می برند و تحریک می شوند ولی بعضی از افراد دیگر به پابند و تزئینات پا مانند خلخال علاقه دارند و با دیدن آنها به اوج لذت می رسند. اما در برخی دیگر نیز افراد با لمس کردن و ماساژ دادن ساق پا به اوج لذت می رسند و در نتیجه تحریک می شوند بنابراین میزان و نوع علاقه در افراد مبتلا به فوت فتیش متفاوت می باشد. حتی در بعضی از موارد فرد علاقه دارد که در هنگام ارتباط جنسی با پای فرد مقابل به ارگاسم برسد.

تمایل جنسی به پا اگر در حد معمول و قابل کنترل باشد و کمتر از حد معمولا مشکلی ایجاد نمی کند و نمیتوان آن را اختلال نامید زیرا فکر مداوم فرد نمی باشد. زمانی که در رابطه جنسی فرد فقط بر روی پاهای فرد مقابل خود متمرکز شده باشد و با قسمت های دیگری از بدن کاری نداشته باشد میتوان گفت که این فرد به فوت فتیش مبتلا است.

طبق تحقیقات روانپزشکی آمریکا DSM-5 در بین فتیش های مختلف فوت فتیش بیشتر از بقیه رایج می باشد بر اساس تحقیقات انجام شده حدود نیمی از افرادی که در این زمینه مورد بررسی قرار گرفتند به فتیش مبتلا بودند اما شایع ترین فتیش در بین آنها فوت فتیش شناخته شد.

فوت فتیش

به چه دلیل پا برای فوت فتیش ها جذاب می باشد؟

تمایلات جنسی و میزان علاقه مندی در افراد مختلف متفاوت می باشد بنابراین ممکن است برای برخی از افراد چیزی تحریک کننده باشد و باعث تحریک جنسی او شود اما برای شما اینطور نباشد.

به طور کلی طبق تحقیقات انجام شده اصلی ترین دلایل گرایش فتیش ها به پا عبارتند از:

جنبه بیولوژی

پای انسان ها دارای عصب های حساس زیادی می باشند و در انتهای سیستم عصبی قرار دارند و با مالیدن و لمس کردن تحریک می شوند همچنین یکی از قسمت های تحریک کننده برای افراد می باشد بنابراین این مورد یکی از مواردی است که افراددر رابطه جنسی خود با لمس کردن پاها تحریک می شوند.

جنبه تحقیر دارد

یکی از جنبه های روانشناسی فوت فتیش جنبه تحقیر می باشد در این اختلال پاها به عنوان عضو تحقیر کننده وجود دارند و شاید به همین دلیل است که در پایین ترین بخش بدن قرار گفته اند. فرد مبتلا به این اختلال دوست دارد خود را تحقیر کند و دوست دارد شریک جنسی اش با انداختن پاهایش روی او این حس حقارت را به فرد منتقل کند. این افراد دوست دارند که همسرشان بر آنها سلطه داشته باشند و آنها را تحقیر کنند و مانند یک برده با آنها برخورد کنند. افراد مبتلا به این اختلال از این کار نهایت لذت را می برند و به اوج لذت جنسی خود می رسند.

اختلال فوت فتیش چه علائمی دارد؟

  1. ایجاد اختلال در عملکرد تحصیلی، شغلی و یا اجتماعی
  2. میل و یا رفتارهای شدید و عود کننده جنسی به همراه خیال پردازی
  3. تبدیل شدن پا به عنوان عضو اصلی و جدانشدنی از رابطه جنسی

آیا درمانی برای این اختلال وجود دارد؟

زمانی که این اختلال در زندگی روزمره فرد اختلال ایجاد نکند و شریک جنسی او را اذیت نکند و فرد بتواند با آن کنار بیاید این اختلال هیچ مشکلی را برای طرفین ایجاد نمی کند اما اگر در زندگی فرد اختلال ایجاد کند و فرد نتواند خود را کنترل کند ممکن است برای فرد مشکلاتی را ایجاد کند که فرد باید حتماً برای درمان این مشکل خود اقدام کند.

درمان این اختلال طولانی مدت است و زمان زیادی لازم است تا فرد بهبود یابد بنابراین برای خوب شدن نباید عجله ای داشته باشید و باید تمام دوره درمان را به خوبی انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

درمان فوت فتیش

اصلی ترین روش های درمانی فوت فتیش

  • هیپنوتیزم
  • درمان دارویی
  • روانکاوی کلاسیک
  • روان تحلیلی
  • درمان شناختی رفتاری
  • سکس تراپی
  • درمان های موج سوم

طبق تحقیقات انجام شده بهترین روش برای درمان این مشکل استفاده از روش درمان شناختی رفتاری می باشد که این روش تاثیر زیادی بر روی درمان فرد می گذارد و طی یک دوره می تواند به بهبودی فرد کمک کند. همچنین علاوه بر این روش می توانید با مشاوره های متخصص در این زمینه صحبت کنید و برای حل این مشکل از آنها کمک بگیرید.

افزودن نظر:
captcha