22006198 021

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(74 رای)
مشاوره خانواده یا خانواده درمانی

مشاوره خانواده حضوری برای افرادی مناسب است که در حال حاضر بطور همزمان با همسر و فرزندان خود یا تنها با همسر خود دچار مشکل شده اند. در نظر داشته باشید که تفاوتهایی در مشاوره خانواده با سایر مشاوره ها مانند مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره زوج درمانی و یا مشاوره فردی وجود دارد. این تفاوت نیاز به داشتن یک روانشناس زبده و با تجربه را در یک مرکز مشاوره خانواده پر اهمیت تر از قبل میکند. اینکه «وقتی خانواده ای سالم و شاد است، همه چیز در دنیا درست به نظر میرسد» جای سوال نیست. پدران، بزرگترین شادیهای خود را در محدوده یک رابطه خانوادگی پایدار و سالم تجربه میکنند. اما همه خانواده ها همیشه پایدار، سالم و شاد نیستند. استرسهای زندگی مدرن، نیاز به تعادل بهتر بین کار و زندگی، یک نوع بحران خانوادگی یا چالشهای سلامت روان برای یک یا چند عضو خانواده، میتواند هر خانواده ای را به زانو درآورد.

کودکان دارای معلولیت، استرسهای مالی و چالشهای رفتاری، میتوانند مشکلاتی را ایجاد کنند که ممکن است خانواده برای حل آنها نیاز به کمک داشته باشد. بسیاری از خانواده ها در برابر بسیاری از این مشکلات، انعطاف پذیری درونی دارند. اما حتی بهترین خانواده ها نیز میتوانند نیاز به کمکی فراتر از منابع خود خانواده، احساس کنند. تصمیم گیری در مورد مناسب بودن خانواده درمانی برای یک خانواده، میتواند تصمیم بزرگی باشد. در حالی که ممکن است در ابتدا احساس اعتراف به شکست داشته باشید، در حقیقت انتخاب مشاوره خانواده میتواند گام بزرگی به سمت جلو باشد. به مشاوره خانواده بعنوان افزودن ابزاری به جعبه ابزار روابط خانوادگی خود فکر کنید. شما میتوانید راه های جدیدی برای برقراری ارتباط، حل مشکلات، نظم و انضباط و ارتباط با یکدیگر بیاموزید.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان «چقدر خانواده دوست هستید؟»

انواع خدمات و درمانهای مشاوره خانواده حضوری

مشاوره زوج درمانی

حقیقتاً زوجهایی که مایل هستند برای بهبود روابطشان با یکدیگر، تغییراتی ایجاد کنند، میتوانند با مراجعه به مشاوره زوج درمانی و یا مشاوره خانواده، به بررسی مسائلشان بپردازند. ممکن است برخی از زوجها به این نتیجه برسند که نمیتوانند به هیچ وجه با یکدیگر به زندگی ادامه دهند. اما مهم این است که بدانیم، تمام اتفاقاتی که بین زوجها در جریان است، میتواند توسط زوج درمانی رو به بهبود رود.

مشاوره خانواده

مشاوره پیش از طلاق

مشاوره بهبود روابط فرزندان و والدین از آن دست مشاوره هایی است که هر خانواده ایی میتواند به آن نیاز داشته باشد. هیچ والد و فرزندی نیستند که در روابط بین فردیشان به مشکل برنخورده باشند و در زمانهایی که این احساس را تجربه میکنند، نیازمند به یک راهنمایی و مشاوره صحیح هستند. بنابراین مشاوره پیش از طلاق میتواند نحوه صحیح روابط بین فردی در خانواده و ایجاد همدلی را آموزش و ارتقا دهد.

مشاوره سکس تراپی

اگر بخواهیم یکی از معضلات اصلی در روابط بین فردی را بشناسیم قطعاً ناتوانی در برقراری روابط جنسی صحیح از مهمترین این مشکلات است. زوجهایی که در روابط جنسی خود ضعیف عمل میکنند، احتمالا نمیتوانند روابط عاطفی مستحکمی داشته باشند و به هر دلیلی و بر سر هر اتفاقی با یکدیگر به مشکل برمیخورند. از اینرو مشاوره سکس تراپی میتواند یکی از بهترین و اثربخش ترین عوامل در بهبود روابط جنسی زوجها باشد.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین شخصیت جنسی

مشاوره بهبود ارتباط جنسی

در مشاوره بهبود ارتباط جنسی که توسط سکس تراپیست یا مشاور خانواده انجام میشود، به راهکارهایی جدید اشاره خواهد شد تا زوجین شناخت بهتری از وضعیت خود و همسرشان بدست آورند. معمولاً گاهی ضعف در رابطه جنسی میتواند بدلیل مشکلاتی مانند کمبود ورزش، تغذیه نادرست، وجود استرس و اضطراب در فرد، کمبود خواب و بسیاری از عوامل دیگر باشد.

مشاوره جلوگیری و راهکارهای شناسایی خیانت

مشاوره جلوگیری از خیانت که در فرآیند مشاوره خانواده انجام میشود، یکی از سخت ترین فرایندهای روانشناسی است. چرا که کار به جایی کشیده شده است که زوجین تفکر خیانت را در پیش گرفته اند. پس در این مواقع، صبر، حوصله و انجام مشاوره ها بصورت هفتگی و منظم، بسیار بااهمیت است.

مشاوره بهبود ارتباط فرزندان و والدین

معمولاً وقتی تربیت فرزند به شکل درستی انجام نشود، در سنین نوجوانی و جوانی کنترل وضعیت از دست والدین خارج میشود. در چنین مواقعی نیاز به همکاری بیشتر با مشاور خانواده و گرفتن راهکار بسیار ضروری است.

مشاوره تربیت جنسی کودک

قطعاً تمام والدینی که کودک دارند، نیازمند راهنمایی و مشاوره برای تربیت دوره بلوغ جنسی کودکشان هستند. زیرا یکی از معضلات اساسی والدین در مواجهه با کودکانشان، ایجاد آگاهی برای شناخت بیشتر والدین از نحوه برخوردشان با کودک است. والدین میتوانند با دوره های مشاوره تربیت جنسی کودک خود، به تربیت بهتر و شکوفاتری برای او دست پیدا کنند.

قدرت شام های خانوادگی ساده را دست کم نگیرید.

مشاوره فرزند پروری و آموزش والدین

اگر والدینی در معاشرت با کودکان و نوجوانان خود، چالشهای بزرگی دارند، همیشه این توصیه به آنها میشود که در یک دوره آموزشی فرزند پروری شرکت کنند. فرزندپروری در دوره ایی که سبک زندگی بیشتر افراد بر پایه فرزند سالاری است، میتواند در نحوه صحیح تربیت فرزندان و نوجوانان مؤثر باشد. زیرا ممکن است والدین به این اشتباه بیفتند که باید در تمام مواقع هر آنچه فرزندانشان میگوید را اجرا کنند و یا بالعکس.

مشاوره جلوگیری از طلاق عاطفی

جالب است بدانیم طلاق عاطفی جزء طلاق هایی محسوب میشود که ثبت نمیشود. زیرا طلاق عاطفی اتفاقی است که در روابط بین فردی و عاطفی زوجها بوجود می آید. به همین دلیل زوجها پیش از هرگونه اقدامی برای طلاق در محضر، دچار طلاق عاطفی میشوند. با این تفاوت که طلاق عاطفی ممکن است به طلاق در محضر منجر نشود و صرفاً در روابط زوجها اثر داشته باشد. با این که هر دو نفر در کنار یکدیگر زندگی میکنند ولی هیچ میل، عاطفه و محبتی به یکدیگر ندارند.

مشاوره بهبود ارتباط با خانواده همسر

یکی از دغدغه های دختران جوان و در مواردی نیز مادرانی که سالها است با خانواده همسرشان معاشرت میکنند، روابط بین فردیشان است که بصورت مداوم دارای استرس، دغدغه، بحث و گفتگو است. در مواردی نیز این بحث و گفتگوهای مداوم بین مادر همسر و خانواده همسر باعث میشود روابط بین زن و شوهر نیز دچار تخریب شود. در واقع مشاوره بهبود روابط با خانواده همسر میتواند اقدام بسیار مهمی در نحوه رفتار و یا انتظارات ما داشته باشد که منجر به رابطه بهتری نیز شود.

مشاوره ترس از تنهایی و جدایی همسر

مواجهه با احساس تنهایی، یکی از راهکارهای مفید برای مقابله با ترس از تنهایی است. از بین بردن وابستگیهای بی جهت که صرفاً ما را در یک فضای شلوغ قرار میدهد، میتواند اولین قدم در مواجه با تنهایی باشد. آشتی با خود و گذراندن وقت و زمان مانند قدم زدن در طول روز، خرید کردن و دیدن فیلم و تئاتر به تنهایی میتواند ما را به قوی شدن در این احساس کمک کند. مهمترین موضوع این است که اگر زمانی تنها بودید، از این احساس نترسید و از برداشت مردم و اطرافیان نسبت به خود احساس ناخوشایندی نداشته باشید. اینکه چه کسی در مورد ما چه فکری میکند، به هیچ وجه در روند زندگی ما و تغییر احساس ما تاثیر نخواهد داشت.

آشتی کردن با خود و لذت بردن از تنهایی و فعالیتهای انفرادی، میتواند باعث بهتر شدن روابط میان فردی و افزایش اعتماد به نفس شود. زیرا کسانی که از تنهایی و طرد شدن میترسند، همواره به دنبال جلب رضایت و تایید از سوی دیگران هستند و گاها برخی افراد از این نوع احساسات سوءاستفاده میکنند. این اتفاق منجر به تجربه کردن احساسات ناخوشایند برای شخص میشود. همه ما حتی اگر دوستان زیادی در کنارمان داشته باشیم، احتمالا روزهایی را تجربه میکنیم که تنها هستیم و اگر از قبل با تنهایی خود روبرو نشده باشیم، ممکن است احساس افسردگی و ترس کنیم.

اهمیت مشاوره خانواده

همانطور که در کلمه مشاوره خانواده واضح است، این نوع مشاوره، از مشاوره دادن به مجموعه افراد یک خانواده تشکیل میشود. درست است که هر فردی در خانواده میتواند به مرکزی برای مشاوره برود و به تنهایی مسئله خود را با مشاور خود در میان گذارد، اما مشاوره خانواده یکی از پرمحاسن ترین نوع مشاوره ها برای افراد یک خانواده محسوب میشود. به این منوال که در نظر بگیرید همسری با همسر خود، دختری با پدر خود و پسری با برادر خود در یک خانواده مشکلاتی دارد. وقتی همه این افراد بصورت جداگانه به مراکز مشاوره ای رفته و اقدام به مشاوره گرفتن از یک روانشناس میکنند، شاید مسئله شان به میزانی حل و فصل شود.

اما اگر همه این خانواده در یک مرکز مشاوره خانواده حضوری و با یک مشاور روانشناس و گاهی در حضور هم بصورت دسته جمعی و گاهی بصورت مجزا در جلسات مشاوره قرار گیرند، هر یک از افراد خانواده با بیان مشکلات خود و همینطور طرف مقابلی که این مشکلات را به وجود آورده مواجه میشوند.

مرکز مشاوره خانواده

انواع درمانگر خانواده

در اینجا برخی از رایج ترین انواع مشاوره ذکر شده است

 • مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره خانواده
 • راهنمایی و مشاوره شغلی
 • مشاوره توانبخشی
 • مشاوره بهداشت روان
 • مشاوره سوء مصرف مواد
 • درمانگر ارتباطات جنسی

از چه زمانی به دنبال مشاوره خانواده باشیم؟

اگر خانواده شما یک یا چند مورد از این علائم را تجربه میکنند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از خدمات یک درمانگر حرفه ای ازدواج و خانواده استفاده کنید.

 • اعضای خانواده در عملکرد طبیعی خود مشکل دارند. آیا در خانواده خود احساس «تخلیه انرژی» میکنید؟ چیزهایی که قبلاً روتین و عادی بودند، اکنون سخت هستند؟
 • اعضای خانواده تمایل به واکنش های عاطفی شدید دارند. آیا اعضای خانواده شما عصبانیت، ترس، غم، افسردگی یا سایر واکنش های عاطفی، بیش از حد از خود نشان میدهند؟
 • اختلال قابل توجهی در ارتباطات بین اعضای خانواده وجود دارد. آیا برقراری ارتباط برای شما سخت تر از حد معمول است؟ آیا درمان خاموش را بیشتر از حد معمول تجربه میکنید؟
 • اعضای خانواده در حال کناره گیری از زندگی خانوادگی هستند. آیا الگوی جدیدی از رفتن یک یا چند عضو خانواده به انزوا وجود دارد؟
 • علائم خشونت یا تهدید به خشونت برای خود یا سایر اعضای خانواده وجود دارد. آیا احساس میکنید که خشونت یک مشکل است؟ آیا رفتاری وجود دارد که اگر بین اعضای خانواده نبود، «تجاوز» تلقی میشد؟
 • اعضای خانواده احساس درماندگی یا ناامیدی دارند. آیا احساس میکنید که به انتهای طناب خود رسیده اید؟ آیا مقابله با استرس ها بیش از حد قابل تحمل است؟ آیا فکر میکنید که آیا خانواده شما هرگز بهبود نمی یابند؟
 • تغییراتی در رفتار کودکان در خانه یا مدرسه ایجاد شده است. آیا نمرات از بین می روند؟ مشکلات حضور و غیاب یا رفتار مخرب در مدرسه چطور؟ آیا یکی از بچه ها در خانه از کنترل خارج شده است؟
 • خانواده یک تجربه آسیب زا داشته اند و اعضای آن به سختی با آن کنار می آیند. آیا مرگ در خانواده اتفاق افتاده است؟ طلاق یا جدایی؟ ماجرایی کشف شده؟ آیا خانواده در سازگاری با واقعیت جدید مشکل دارد؟
 • اعضای خانواده مشکلات سوء مصرف مواد دارند. آیا مصرف الکل یا مواد مخدر چالش هایی دارد؟ آیا یکی از اعضای خانواده دارای اختلال خوردن است؟

آیا مشاوره خانواده ایده خوبی است؟

بدون توجه به اینکه همه اعضای خانواده در این درمان شرکت کنند، روابط خانوادگی برای سلامتی روانی مهم است. این یک روش مشاوره ایده آل برای کمک به اعضای خانواده است که بتوانند با یک درمان فوری خانواده ای که با اعتیاد، مسئله پزشکی یا تشخیص سلامت روان مقابله میکند، سازگار شوند.

مزایای مشاوره خانواده حضوری چیست؟

 • مشاور از نزدیک زبان بدن و هیجانات رفتاری اعضای خانواده را می بیند.
 • نقاط قوت و ضعف موجود در سیستم خانواده بصورت کامل شناسایی میشود.
 • اعضای خانواده و مشاور اهداف تغییر را بصورت مطلوب چیدمان میکنند.
 • مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد.
 • روند حل مشکل بصورت حضوری سرعت بیشتری پیدا میکند.
 • لازم به ذکر است مشاوره خانواده تلفنی به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

مشاوره خانوادگی چه چیزی را تعیین میکند؟

خانواده درمانی نوعی مشاوره روانشناختی (روان درمانی) است که میتواند به اعضای خانواده در بهبود ارتباط و رفع تعارض کمک کند. خانواده درمانی معمولاً توسط روانشناس، روانشناس بالینی یا درمانگر خانواده انجام میشود.

چرا مشاوره خانواده مهم است؟

هدف از درمان این است که به اعضای خانواده کمک کنیم تا چگونه با رفتارهای خاص دیگران را تحت تأثیر قرار دهند. همچنین یاد بگیرند که شیوه های جدید ارتباط با یکدیگر، برطرف کردن تعارضات و خطوط ارتباطی بین همه اعضای خانواده چگونه است.

تکنینک مختلف در خانواده درمانی

 • خانواده درمانی رفتاری
 • خانواده درمانی روان پویشی
 • خانواده درمانی ساختاری

مزیت مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده حضوری

 • مزیت مشاوره خانواده حضوری این است که همه افراد خانواده نقاط مثبت و منفی خود را می فهمند.
 • پنهان کاری، فریب کاری، خودافشایی و همچنین مقاومت در درمان به تدریج بهبود پیدا میکنند.
 • اگر دختری با پدر خود مسئله ایی دارد، مشاور روانشناس میتواند نسبت به دختر و همچنین پدر بینش پیدا کند.
 • هر آنچه که مشاور از مراجعه کننده می شنود، صرفا نظر محض او در مورد شخص دیگری نیست و خود نیز میتواند نسبت به مسئله اصلی و حل آنراحت تر بپردازد.

مشاور خانواده مانند باقی مشاوره ها ابتدا به بررسی مسئله می پردازد، پس از آن مسئله را موشکافانه بررسی میکند. زیرا نکته مهم در مشاوره خانواده حضوری و همچنین دیگر مشاوره ها این است که مسئله همیشه آنچه که ما فکر میکنیم نیست. این مهارت و قدرت یک مشاور روانشناس خانواده است که موضوع اصلی را بشناسد و به آن بپردازد.

چنانچه در درمان های شناختی گفته شد، افراد نسبت به تحلیل و شناختشان از یک موضوع با یکدیگر متفاوت هستند. این تفاوت ها باعث تنش بین افراد مختلف میشود. همانطور که تمام موجودات جهان با یکدیگر متفاوت هستند و نگرش و بینش آنها متفاوت است، بنابراین تمام اعضای یک خانواده، خواهرها و برادرها نیز با هم متفاوت هستند و این تفاوت ها باعث ایجاد تنش ها میشود.

نکته مهم اینجاست که اگر به تنش ها بپردازیم و در کنار یک مشاور روانشناس خانواده موضوعاتمان را بررسی کنیم و سعی در حل آنها داشته باشیم، میتوانیم به رشد برسیم.

مسئله اینجاست که اگر با کسی نتوانستیم کنار بیاییم، در سخت ترین شرایط یا باید او را بپذیریم و یا باید راه حل درست را پیدا کنیم، صحبت های مداوم و تکراری و تمام نشدنی، که نتیجه ایی جز دلخوری ندارد.

پیدا کردن راه حل درست، تنها با مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده برای شروع مشاوره خانواده گرفتن و تلاش برای رفع تدریجی مشکلات، امکان پذیر میباشد. رویارویی مشاور روانشناس با همه اعضای خانواده در درمان موثر است. همچنین ایجاد یک فعالیت گروهی برای خانواده(رفتن به مرکز مشاوره) در همدلی و احساس صمیمیت و در بیان این نکته که همه خانواده دغدغه حل مشکلشان را دارند و برای سلامت خودشان و دیگری در تلاش هستند، اقداماتی هستند که بصورت ناخودآگاه در درمان یک خانواده مؤثر میباشد.

مشاور خانواده چگونه میتواند به بهبود روابط کمک کند؟

همانطور که پیش از این توضیح داده ایم، در بهترین مرکز مشاوره خانواده تهران با انجام مشاوره خانواده حضوری به بررسی مسائل و مشکلات افراد یک خانواده می پردازد و در موارد بسیار مهم تر از بروز مسائل و مشکلات احتمالی جلوگیری میکند.

والدین و کودکانی که در یک خانواده هستند قطعاً میتوانند در مواردی با یکدیگر اتفاق نظر نداشته باشند. همین مسئله باعث میشود با مشکلات احتمالی مواجه شوند. امروزه بدلیل اینکه روابط صلح آمیز، آشتی جویانه و صمیمانه در خانواده ها مهمترین ابزار رشد و احساس خوشایند محسوب میشود، ممکن است دغدغه هایی از این دست باعث شود روابط بین فردی در خانواده ها به اشکالاتی بربخورد که فقط و فقط با گفتگوی مسالمت آمیز، روشنگرانه و بررسی مسائل از طریق یک مشاور روانشناس خانواده حل شود. میتوان با استفاده از بهترین روش و راه به برقراری آرامش دست پیدا کرد.

بنابراین بهبود روابط از طریق شناخت بدون سوگیری و قضاوت های سطحی توسط یک مشاور خانواده حضوری میتواند خانواده را به سمت بهبود روابط و برقراری یک رابطه صمیمانه و محبت آمیز هدایت کند.

آیا همه خانواده ها نیاز به مشاوره خانواده دارند؟

معمولا شروع فرآیند مشاوره خانواده بصورت انفرادی و بر اثر گله و شکایت از دیگر اعضای خانواده شروع میشود. در ادامه همسر فرد به مشاوره ورود میکند که گاهی فرزندان هم در جلسات حضور پیدا خواهند کرد. اگر خانواده شما دوران سختی را پشت سر می گذارد، چه بدلیل استرس، عصبانیت یا غم و اندوه، خانواده درمانی میتواند بسیار مفید باشد. مشاوره خانواده میتواند به زوج ها، کودکان یا اعضای یک خانواده بزرگ کمک کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند. جلسات توسط متخصصی به نام خانواده درمانگر هدایت میشود. آنها میتوانند روانشناس، مددکار اجتماعی یا درمانگری باشند که آموزش های بیشتری در زمینه خانواده درمانی دیده است.

آیا مشاوره خانواده باعث تغییر در رفتار افراد خانواده میشود؟

اگر خانواده ایی با تمام وجود و میل و رغبت قلبی بخواهد به انسجام و هماهنگی در خانواده دست پیدا کند. قطعاً در جلسات مشاوره خانواده حضوری نیاز به ایجاد تغییراتی در نحوه رفتار برخی از افراد خانواده صورت میگیرد. بسته به نوع مسئله، پذیرش افراد خانواده، میزان همدلی و هماهنگی بین افراد، تغیرات بصورت رفتاری و شناختی و همچنین کاملا عینی نمایان میشود.

در طول خانواده درمانی چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا، درمانگر با همه اعضای خانواده صحبت میکند تا به آنها کمک کند تا بفهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. آنها سؤالاتی در مورد اینکه هر فرد چگونه مشکلات را می بیند، مشکلات از چه زمانی شروع شده است و چگونه خانواده تاکنون سعی در مدیریت همه چیز داشته است، می پرسند. در مرحله بعد، درمانگر برنامه درمانی را تنظیم میکند. هدف بهبود تعارضات در خانواده است نه اینکه کسی را به خاطر مسائل مقصر بدانیم. درمانگر شما به اعضای خانواده کمک میکند تا بهتر ارتباط برقرار کنند، مشکلات را حل کنند و راه های جدیدی برای همکاری با یکدیگر پیدا کنند. خانواده درمانی همیشه نمیتواند مشکل را برطرف کند. اما میتواند به اعضای خانواده مهارت های جدیدی بدهد تا از شرایط دشوار به روش های سالم تری عبور کنند. خانواده درمانی نیازی به زمان زیاد ندارد. میانگین آن حدود 12 جلسه است. اینکه چند وقت یکبار با یک درمانگر خانواده ملاقات میکنید و چه تعداد جلساتی نیاز دارید، بستگی به مسائل خاصی دارد که در درمان روی آنها تمرکز میکنید.

وجه تمایز مشاوره خانواده حضوری و مشاوره های فردی چیست؟

در یک مشاوره فردی، خود شخص تصمیم دارد مسائل شخصی خود را بیان و برطرف کند. اما در یک مشاوره خانواده حضوری ممکن است از تمام افراد خانواده، برای حل مشکل استفاده شود. بنابراین مشاوره های خانواده بدلیل برقراری ارتباط با تمام افراد خانواده شرایط ویژه تری را در ارائه مشاوره خواهند داشت. یک نکته بسیار سازنده در مشاوره خانواده حضوری این است که اگر فردی به شخصه ریشه و مشکلات خود را در خانواده و با فرد خاصی جستجو کند، در مشاوره خانوادگی حضور آن شخص باعث میشود روند حل مشکل بهتر و سریع تر باشد. به این دلیل که مشاور خانواده با مواجه با هر دو فرد و شنیدن مسئله اصلی از دیدگاه هر دو فرد راهکارهای سازنده و مفیدتری را ارائه میدهد و درمان سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

مشاوره های فردی بدلیل فردی بودن و تحلیل و برداشت خود شخص باعث میشود به مدت درمان طولانی تر و مشاوره های طولانی تری نیاز پیدا شود؛ اما در یک مشاوره خانواده حضوری اگر اعضای خانواده راضی و مایل به بهبود روابط و حل مسئله شان باشند، معمولا ادامه روند مشاوره بصورت فردی ادامه پیدا میکند.

مشاوره خانواده تهران

دسترسی راحت به مرکز مشاوره روانشناسی مکث برای ساکنین تهران

 1. مترو: با توجه به این که مرکز مشاوره اینجامکث جنب مترو قلهک میباشد، مراجعین میتوانند از این وسیله با توجه به ترافیک آزار دهنده شهر تهران استفاده کنند.
 2. تاکسی: با توجه به بودن وسایل حمل نقل زیاد در محدوده خیابان شریعتی، شما میتوانید با این گونه وسایل به مرکز مشاوره اینجامکث مراجعه نمایید.
 3. پارکینگ: افرادی که با وسیله شخصی قصد آمدن به مرکز مشاوره اینجامکث را دارند، دو گزینه در پیش رو دارند: استفاده از سینمای فرهنگ و پارک کردن در کنار رودخانه قلهک که ورودی آن از کوچه یزدانیان میباشد.

منابع: verywellfamily.com و webmd.com

سوالات متداول

1. مزیت مشاوره خانواده چیست؟
در مشاوره خانواده، همه افراد خانواده در حضور یک مشاور روانشناس هستند؛ پنهانکاری، فریب کاری، خودافشایی و همچنین مقاومت در درمان به حداکثر خود میرسد.

2. بهبود روابط در یک خانواده چگونه می تواند صورت گیرد؟
بهبود روابط از طریق شناخت بدون سوگیری و قضاوت های سطحی توسط یک مشاور خانواده میتواند خانواده را به سمت بهبود روابط و برقراری یک رابطه صمیمانه و محبت آمیز هدایت کند.

3. انواع مختلف خانواده درمانی چیست؟
چهار نوع خانواده درمانی وجود دارد. خانواده درمانی مینوچین، خانواده درمانی سیستمی، خانواده درمانی شناختی، خانواده درمانی مبتنی بر حل مسئله.

4. اهداف خانواده درمانی چیست؟
مرزهای سالم را توسعه داده و حفظ می کند. انسجام و ارتباطات را تسهیل می کند. درک بهتر و پویایی خانواده را ایجاد می کند، حل مسئله را ارتقا می دهد. همدلی و تفاهم ایجاد می کند. نزاع در خانواده را کاهش میدهد.

5. چرا خانواده درمانی مهم است؟
خانواده نقش مهمی در رشد عاطفی، جسمی و معنوی خانواده دارد زیرا هر فردی در سیستم خانواده تأثیر می گذارد و تحت تأثیر دیگران است. خانواده درمانی می تواند برای شما مفید باشد. دقت داشته باشید روانشناس خانواده درمانی بایستی بسیار با تجربه و زبده باشد.

6. در خانواده درمانی چه اتفاقی می افتد؟
در حین خانواده درمانی، می توانید توانایی خانواده خود را در حل مشکلات و بیان افکار و احساسات به شیوه ای مولد بررسی کنید. نقش های خانوادگی، قوانین و الگوهای رفتاری را کشف کنید تا موضوعاتی را که منجر به درگیری می شوند و روش های کار از طریق این موضوعات را شناسایی کنید.

نظرات کاربران:
پدرام
پاسخ به این نظر
1400/07/6

سلام واقعا اگه بچه ها درست تربیت بشن به نظرم جلوی خیلی از مشکلات زناشویی هم گرفته میشه الان بیشتر مشکلات ما سر کارای دخترمه که لوس بار اومده

2 0
سالومه
پاسخ به این نظر
1399/03/28

سلام. من از بوی بد واقعا بدم میاد و بلافاصله توی رابطه اگه بوی بدی حس کنم تماما زده میشم. دوستم عطر و ادکلن سان تارا رو به من معرفی کرد و یک رایحه عطر به انتخاب دوستم گرفتم. واقعا عطر زدن توی روابط زناشویی به شدت تاثیر گذار و موثر هست. از سایت خوبتون ممنونم. خیلی از اختلافات زناشویی تا این حد ساده هستند اما ما فکری به حالش نمی کنیم.

2 1
مرکز مشاوره مکث
23:20 - 14 مهر 99

سلام و درود بر شما، بله گاهی اوقات با تغییرات خیلی کوچک و ساده میشه جلوی خراب شدن یک رابطه رو گرفت. ممنون که تجربه خودتون رو در اختیار ما میگذارید. موفق باشید

1 1
نوید
پاسخ به این نظر
1399/01/14

سلام من ۲۷ سالمه و ازدواج کردم قبل از ازدواج خود ارضایی زیادی داشتم و حالا که ازدواج کردم لذتی از سکسم نمیبرم و دوباره دارم میرم به سمت خود ارضایی حالا زنم فهمیده سریع رفته به مارشم گفته من نمی فهمم چرا این کارو کرده و من الان خجالت میکشم دیگه اونارو ببینم و به خاطر همین الان همسرم شاکیه و میگه چه ربطه داره که نمیای واقعا باید چیکار کنم

1 1
مرکز مشاوره مکث
پاسخ به این نظر
1399/01/14

سلام دوستان عزیز با توجه به اهمیت ارزیابی و تشخیص در روند مشاوره روانشناسی جهت بر طرف کردن مشکلات با متخصصان مرکز مشاوره مکث تماس حاص بفرمایید. ۲۲۰۰۶۱۹۸ ۲۲۰۰۴۹۲۵

1 1
ماندانا
پاسخ به این نظر
1399/01/13

سلام من خواهر شوهرم ۱۹ سالشه و بهش شک کرده بودم که با کسی در ارتباطه یک باز گوشیش رو که چک کردم فهمیدم با یه پسر در ارتباطه و چت های بدم با هم داشتن واقعا نمیدونم که به شوهرم بگم یا نه دلم میسوزه برای خواهر شوهرم که یه وقت گول بخوره و تو دام بیفته شاید چون خودم وقتی ۱۷ سالم بود یک باز با یه پسر ارتباط داشتم و فرداش ولم کرد دوست ندارم ادنم این اسیبو ببینه

2 0
محسن
پاسخ به این نظر
1399/01/12

سلام خسته نباشین من جدید فهمدم که دخترم با یک فردی ارتباط برقرار کرده که از خودش ۱۵ سال بزرگتر دختر من ۲۰ سالشه و از اوجایی که من خودک به زنم خیانت کرد و طلاق گرفتیم و نمیتونم اون تسلط رو به دخترم داشته باشم وقعا موندم که چیکار بکنم. فکر می کنم مادرش که دیگه این چیزا براش مهم نیست از اون سمتم بااین مردی که دوست شده ادم جالبی به نظر نمیاد فکر می کند به تازگی زن هم شده که یهو ۲ ماه افسردگی گرفته بود البته اون اقا برگشته ولی دخترم در این مورد اصلا به من حرف نمیزنه. اگه خیانت نمیکرم و زندگیم اینجوری نشده بود الان خیلی میتونستم کمک دخترم بمکنم

1 0
علی رضا
پاسخ به این نظر
1399/01/8

سلام وقتتون بخیر من تقریبا 12 ساله ازدواج کردم و فکر می کنم همسرم علاقه ای به برقراری ارتباط جنسی تو این 1 سال اخیر نداره و این موضوع منو خیلی ناراحت میکه از اون سمت هم افرادی در محل زندگی و برج ما وجود دارن که به اصطلاح به من آمار میدن و من دارم به صورت ناخوداگاه به سمت خیانت پیش میرم. آیا اگه بخوام با همسرم برای مشاوره خانواده و مشکلی که با من و دخترم داره به خاطر خشم و عصبانیت و حسااسیش از هر چیزی شما چه فردی را معرفی می کنید. این که هم مشکل ارتباط جنسیمون حل بشه هم مشکل با دخترم ممنون

1 0
گلاره
پاسخ به این نظر
1399/01/6

قبل از عقد قصم خورده بودم که با هیچ پسری در ارتباط نبودم حالا همه چی مشخص شده و شوهرم هر روز داره گریه میکنه دارم زندگیمو از دست میدم باید چی کار کنم

1 0
مینا
پاسخ به این نظر
1399/01/6

سلام ببخشین من چند وقته که همسرم با من ارتباط خوبی نداره بعد از اینکه بچه دار شدیم بدتر شده تو گوشیش دیدم که با یک پسر در ارتباطه گفتم نکنه همجنسگرا شده از کجا باید بفهمم؟

1 0
سارا
پاسخ به این نظر
1399/01/6

سلام من 32 سالمه و شوهرم 40 سالشه ما سنتی ازدواج کردیم و ایشون همیشه برای نهار میره خونه مامانش و وابستگی شدید به مادرش داره. پدرش خیلی وقته فوت کرده و به مادرش به شدت وابستست باید چی کار کنم؟ هر وقتم می خوایم مسافرت بریم میگه که مادرم ببریم اصلا من هیچ هیجانی از این ادم نمیگیرم و دیگه خسته شدم که گفتم به شما بگم

1 0
افزودن نظر:
captcha


تست های آنلاینتست آنلاین
آدرس مکثآدرس
تلفن مکث
رزرو آنلاین وقترزرو وقت
تماس با واتس اپواتس اپ